Filozofia społeczna Róży Luksemburg. Rozmowa z dr Damianem Winczewskim

Akcję Polski listopad domykamy w… grudniu. 30 listopada spotkaliśmy się na Zoomie z dr Damianem Winczewskim, aby porozmawiać o jego książce: Filozofia społeczna Róży Luksemburg. Naszą rozmowę nagraliśmy i wrzuciliśmy na kanał fundacji na YouTube. Do obejrzenia w rozszerzeniu tego wpisu.

Materiał wideo

dr Damian Winczewski (ur. 1989) – doktor filozofii oraz absolwent studiów ekonomicznych. Interesuje się głównie filozofią współczesną i szeroko rozumianą współczesną myślą społeczno-polityczną, ze szczególnym skupieniem na tradycjach intelektualnych nawiązujących do filozofii marksistowskiej. Jest autorem szeregu artykułów dotyczących historycznych i teoretycznych problemów tego nurtu. Publikował w renomowanych periodykach zagranicznych takich jak Science & Society, Studies in East European Thought czy Film International. Obecnie zajmuje się badaniami nad dialektyką i opracowaniem współczesnego stanu wiedzy na temat jej aktualności i zastosowań.

Rozmawiają:

  • Cyprian Kraszewski (ur. 1993) – Magister filozofii i kulturoznawca; studiował na Uniwersytecie Gdańskim; członek DKF „Miłość Blondynki” na UG oraz Fundacji Humanity Plus Philosophy; publicysta internetowy i działacz społeczny; współtwórca industrialno-punkowego projektu Falanster.
  • No i ja, Adam Jank.

Filozofia społeczna Róży Luksemburg na stronie wydawnictwa znajduje się tutaj. Paręnaście stron do przejrzenia w ramach Open Access, plus szansa na wzbogacenie kolekcji o egzemplarz papierowy lub cyfrowy.


Opublikowano

w

,

przez